VIDEC SvM
Четвер, 02.05.2024, 00:04
Посилання Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Погода

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідів: 34

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 


При створенні порталу використані матеріали різних джерел: наукових статей і монографій, досліджень з геральдики, збірників і книг, сайтів (у тому числі іноземних), а також з власних джерел, тут не зазначених.


Усі матеріали перевірені і відповідають прийнятим правилам геральдичної науки.

Нижче наведено перелік найважливіших геральдичних сайтів, використаних в ході роботи над наповненням порталу:
 "Геральдіка.ру"
На сайті представлені матеріали про геральдичні раді при президенті РФ, поради щодо оформлення знову засновуваних гербів, територіальні герби Росії та світу, символіка відомств, партій, армії і т.п. Сайт "Гільдії геральдичних художників" (М.Медведєв, М.Шелковенко, Д. Іванов, А.Грефенштейн), що займається розробкою гербів.

- "Екскурс в геральдику"
Один з найкрасивіших геральдичних сайтів під керівництвом геральдиста А.Курова, присвячений теорії та правилам геральдики.

- "Геральдікум"
Сайт під керівництвом В.Ломанцова присвячений російської територіальної геральдики у всіх її проявах. Нам цікаві і поява двоголового орла на російських землях в XV столітті, і перші земельні емблеми XVI століття, і міські герби XVIII-го, і реформи Кене XIX століття, і радянська емблематика, і герби національних республік, і сучасні герби муніципальних утворень.

- "Simbolarium"
Енциклопедія символів "Simbolarium", складена А.Грефенштейном, являє собою збірник широкого спектру відомостей про символіку взагалі і особливе розгляд пов'язаного з нею геральдичного мистецтва.

- "Геральдика світу"
Приватний англомовний сайт, присвячений територіальної геральдики країн світу (герби міст, штатів, муніципалітетів і т.д.).

- "Прапори світу"
Англомовний сайт, присвячений прапорам світу: державним, міським, територіальним, політичним.

- "Гроші країн світу"
Сайт являє собою збірник відомостей, присвячених сучасним грошовим системам різних держав світу. У спеціальному розділі представлені дані про столицях і їх символах.

- "Flaggenlexikon"
Німецькомовний сайт, присвячений прапорам світу.

***************
При роботі над матеріалами в тій чи іншій мірі використана інформація з наступних видань:
- Слейтер С. "Геральдика Ілюстрована енциклопедія.".
. Переклад відомої книги "повна книга геральдики" Книга є збірником статей, що розкривають окремі аспекти геральдичної практики і геральдичного мистецтва: виникнення геральдики, роль геральдики в суспільстві, структуру герба, різні системи брізур, історію міської геральдики, геральдики в різних країнах, сучасні гербові грамоти і т.п. На жаль, книга відрізняється вкрай недбалим перекладом, багатим помилками

- Пастуро М. "Геральдика"
Книга відомого французького історика Мішеля Пастуро. Автор розповідає про виникнення гербів в Європі. Представлено безліч страінних зображень гербів, наведені цікаві історичні документи. До явних недоліків книги слід віднести огидний переклад геральдичних термінів.

- Фокс-Девіс А. "Повне керівництво з геральдики"
Фундаментальна праця англійського геральдиста Артура Фокс-Девіса, присвячений історії та розвитку геральдики. Окреме видання автора присвячено геральдиці як мистецтву.

- Вальборт А. "Геральдика світу"
Багато ілюстроване видання датського іссследователя Олександра фон Вальборта. У книзі наведено численні приклади особистих і територіальних гербів різних країн з короткою теоретичної інформацією.

- Фраєр С., Фергюсон Д. "... Геральдика Герби Символи Фігури"
Оглядова книга про історію та законах геральдики, ілюстрована одним з видатних геральдичних художників Д.Фергюсона. На відміну від багатьох перекладних геральдичних праць дане видання переведено відповідально, хоча і зустрічаються деякі неточності.

- Стародубцев Н.Н. "Ілюстрований словник з геральдики"
Словник містить основні геральдичні терміни, найбільш часто вживані в геральдиці, і ілюстрації до них. Вони дозволяють працювати з геральдичної літературою на зазначених мовах, а також можуть служити довідковим матеріалом для вивчаючих геральдику або займаються нею.

- "Геральдичний альбом" Навколо Світу
Цикл статей про державну символіку деяких країн світу, опублікованих в журналі «Вокруг Света» в 1989 - 1997 рр Автори:. Г.Вілінбахов, М.Медведєв і Ю.Курасов.

- Санті-Мадзіні Д. ". Геральдика Історія, термінологія, символи та значення гербів і емблем"
Розкішне, багато ілюстроване видання з геральдики. Автор, прагнучи охопити всі аспекти цього явища і досліджуючи його причини та передумови, пропонує читачеві послідовний виклад своєї строго наукової концепції.

- Іванов К. "Прапори держав світу"
Настільна книга радянських флаговедов, видана в 1971 році. Детальний опис прапорів усіх країн у їх історичному розвитку. За час, що пройшли з її виходу, виявлено велику кількість неточностей, помилок у цій книзі, що втім мало вплинуло на цінність цього видання.

- Похльобкін В.В. "Словник міжнародної символіки і емблематики"
В алфавітному порядку збудовані терміни та їх детальна розшифровка. Але можна знайти багато цікавих статей про прапори і прапорах взагалі, про емблемах на прапорах, а також тлумачення кольорів.

- Знаміеровскій А. "Прапори світу"
Альбом прапорів усіх країн світу, а також адміністративно-територіальних частин різних країн. Усі прапори супроводжено коментарями автора, американського флаговеда зі світовим ім'ям А.Знаміеровского, роз'яснювальними символіку фігур і квітів, що дають відомості про дату затвердження, пропорціях і ін.

 

Україна

Друзі сайту
Cognitio SVM Сайт i.ua
Вивчаємо інформатику
Сайт PRZ bigmir)net TOP 100 Lohovo ТАУ

Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Погода
Переяслав-Хмельницкий
Погода в Киеве


Мій банер
SVM Videc


Пошук

 
Video Information Documentation E-Commerce SvM © 2024