VIDEC SvM
П'ятниця, 29.03.2024, 16:42
Корона Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Погода

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідів: 34

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 


Геральдична корона -. Елемент над щитом герба Корона поміщається на шолом (в дворянських) або прямо над щитом (у земельних гербах, - наприклад, княжа корона в гербі Ліхтенштейну).
Корона в гербі. - Найбільш поширений клас геральдичних знаків гідності, який вказує на феодальний статус володаря герба Існує безліч різновидів корон, кожна з них може зустрітися в гербах, поміщена на шолом, над щитом, всередині щита або над мантією.

Звичай прикрашати шолом короною з'явився у лицарів в XV столітті. Шоломи з коронами носили під час турнірів, особливо в Німеччині, де увінчаний короною шолом вважався ознакою дворянства. Звичай вінчати шолом короною з'явився між лицарями в XV ст., А прикраса короною щита взято з монет .. При Філіпа VI почали робити монети, на зворотному боці яких була корона В той час тільки королі прикрашали коронами свої герби, і вони були відкриті, з низькими квітами; пізніше їх приклад наслідували герцоги, маркізи і графи.
Часто корона не є знаком королівського або князівського достоїнства, а виконує суто декоративну функцію. Ця геральдична корона, або діадема, поміщається на шолом в якості нашлемники, підтримує сам нашоломник замість Бурелет, або разом з ним, розташовуючись зверху. У гербах графів і баронів корони поміщаються не тільки на шоломах, а й на самих щитах -. між щитом і шоломом Якщо шоломів кілька, то короною вінчається кожен з них.

У російській геральдиці XVIII -. Почала XX ст герби всіх государів, царювали після Катерини II, містили зображення її Великий алмазної корони, якою кожен з них вінчався на царство.
... Князівський титул відповідала т н княжа шапка з виступаючим над горностаєвій опушкою червоним, а точніше пурпуровим верхи Графська корона гідності з дев'ятьма перлинами нічим не відрізнялася від свого німецького прототипу, а баронська повторювала аналогічний знак гідності, прийнятий у французькій геральдиці - високий розширюється догори золотий обруч, раз обвитий перловою ниткою.
Сущетвует також особлива папська корона - тіара.

Дворянська корона, як і відповідна їй за рангом варіація німецької, мала три листоподібних зубця з двома перлинами між ними.

З метою впорядкування герботворчості в Російській імперії, в 1857 році бароном Кене були складені правила прикрас гербів губерній, областей, градоначальству, міст і посадів. В правила включені класифікація геральдичних корон над щитами, прикраси (вінки) навколо щитів, обвиті відповідними стрічками, і спосіб вказівки губернської приналежності - у вільній частині щита.
Баштова корона - .. Корона з квадратними, прямокутними чи інший «архітектурної» форми зубцями, що несе на своїй поверхні зображення кам'яної кладки Найчастіше використовується як зовнішній елемент герба, який показує, що власником герба є місто Її колір, число і форми зубців, як правило , вказує на статус того поселення, чий герб вона вінчає.
У країнах з розвиненою територіальної геральдикою різні види баштових корон є складовою частиною системи статусних корон і право на їх використання зазвичай суворо регламентовано.


.. Безсумнівно, що походженням своїм корона зобов'язана вінка або вінця, представляючи власне його різновид Вінці з дорогоцінних металів подносились спочатку богам Так Аттал, пергамський цар, послав у Капітолій присвячені богам золоті вінки; сирійський цар Філіпп доручив своїм послам знести туди ж вінок незвичайною ціни . Пізніше такі ж вінці видавалися в нагороду за військові заслуги: корона castrensis або vallaris - обруч з прикрасами кшталт забору; коронні Muralis - прикрашена зубцями; корона Navalis або rostralis - прикрашена таранами (Ростра) кораблів; корона Classica, в якій тарани замінялися цілими носами . кораблів; два види корони Triumphalis Античні медалі представляють чотири роду імператорських вінців: лавровий вінок, променисту корону, перлову (діадему) і camelancium.
. Візантійські імператори носили спочатку діадему При Юстиніані її замінила так звана Стемма, прототип всіх середньовічних королівських корон; .. По суті, це було скоре перетворенням пов'язки, яка зникла під масою каменів і прикрас Стемма Юстиніана, як вона зображена на мозаїці храму св Віталія в Равенні, складається з золотого обруча, прикрашеного перлами Наступники Юстиніана зображені в більш багато прикрашених коронах:. спереду корони підноситься хрест; на щоки спускаються дві підвіски з перлів або дорогоцінного каміння, прикріплені до нижнього краю корони (так звана cataseista); Стемма підкладена матерією, .. утворює шапку або подушку Обруч прикрашали емаллю У Костянтина Багрянородного були зелені, блакитні, червоні і білі корони, т е прикрашені емаллю цих квітів Не слід змішувати Стемм з «camelancium» -... рід шолома без забрала, прикрашеного по нижньому краю діадемою , з двома рядами перлів і гребенем нагорі Діти імператора і вищі духовні сановники мали вінці, яка звалася «Стефанос» Корони імператриць не завжди були схожі на корони імператорів; ... так, на Равеннской мозаїці Феодора зображена в вінку, обруч якого прикрашений листками Багато візантійських корон збереглося до нашого часу; найдавніша з них - залізна королеви Теодолінди (625).

 

 

У Пештському національному музеї зберігається корона св. Стефана (фіг. 18) або угорська, що вінчає державний герб Угорщини. Вона представляє чистий тип імператорської Стемм кінця XI ст. І завітала королю Стефану на початку XI ст. Папою Сильвестром II. У 1072 візантійський корону імператор Михайло VII подарував угорському королю Гейзе II відкриту, також у візантійському стилі. Двадцять років потому обидва ці вінця були спаяні разом і утворили оригінальний головний убір, майже в тому ж вигляді зберігся і донині. В очах угорця ця корона оточена особливим ореолом. Королі вважалися дійсними королями тільки після коронування нею; ... якщо король помирав до коронації, хоча б і б'ючись за батьківщину, його ім'я викреслювали зі списку королів Корона св Стефана мала своїх офіцерів, своє майно, свої палаци, свою варту Збережена в потрійному, оббитому залізом ящику, вона складалася під наглядом двох префектів, які проводили по черзі ніч біля дверей святилища, і двох вищих сановників, дуумвірів корони, колишніх її відповідальними зберігачами. Під час міжусобиць і воєн претенденти на трон оспорювали один у одного володіння дорогоцінним талісманом, внаслідок чого корона зазнала цілий ряд пригод. Навіть в даний час вона не втратила свого престижу. Під час революції 1848-1849 рр., серед народу, схвильований республіканськими ідеями, вінець св. Стефана був оточений поклонінням. Коли народна партія була переможена, Кошут і інші вожді її закопали корону в землю, щоб вона не дісталася австрійцям; але знайшовся зрадник, який видав її за гроші, і австрійський уряд урочисто перенесло її в офенского замок.

У 1858 р в Іспанії була знайдена ціла серія вестготских корон, з яких дев'ять в даний час знаходяться в музеї Клюні. Найбільш чудова з них належала королю Ріцесвінту (649-672). Карл Великий на Латеранської мозаїці зображений у шапці, заснування якої оточене зубчастої античної К. Аннали Фульда свідчать, що Карл Лисий, зробившись імператором, перейняв одяг і діадему грецьких імператорів. На одній з мініатюр IX ст. корона складається з пов'язки, прикрашеної камінням, до якої прикріплено дуга, також прикрашена каменями і листям.
Корона Карла Великого, що зберігалася колись в Нюрнберзі (нині в імператорській скарбниці у Відні), складається з золотих, закруглених зверху пластинок, з прикрасами з перлів і дорогоцінного каміння (Фіг. 16); передня пластинка увінчана хрестом, від підніжжя якого йде дуга, з написом: ... «Chuonradus Dei Gratia Romanorum імператор Август» Цією короною коронувався Конрад II в 1027, а потім і інші німецькі імператори У середні століття імператори часто зображуються в коронах іншого типу В одній мюнхенської рукопису Оттон II або III зображений у чотирикутної короні, одягненою кутом наперед і прикрашеної листком на кожному розі. На мініатюрі, що знаходиться в Аахені, Оттон III є в широкій круглій пов'язці, схожої на діадему Юстиніана на Равеннской мозаїці. З XV в. форма імператорської корони звичайно така, як на статуї Людовика Баварського кінця XV в, в каплиці Мюнхенського собору;. вона представляє рід високою чотиристоронньої митри.

Одна з найдавніших середньовічних корон належить до числа російських імператорських регалій; це так звана шапка Мономаха (. Фіг 1), надіслана, за переказами, в 988 р візантійськими царями Василем II і Костянтином IX Володимиру Святому, з нагоди його хрещення і одруження з їх . сестрою, царівною Анною Вона складається з восьми золотих, оброблених філігранністю пластинок, з яких кожна прикрашена дорогоцінним каменем і декількома перлинами, і увінчана яблуком (вершиною) з чотирма камінням: рубіном, перлами, синім і жовтим яхонтами; на яблуці височить хрест, кінці ... якого прикрашені перлинами Нижня частина корони мала перш перлинні підвіски; тепер вона оброблена соболиній опушкою Вінець цей абсолютно схожа з вінцями на монетах царів Василя і Костянтина Шапка належала завжди старшого в роду: князі молодшої лінії мали свої корони різних форм, наприклад зубчасті обручі , обручі з трилисниками і т. п. Великі княгині, княжни і цариці також мали свої К. Існують портрети цариць Євдокії Лук'янівна (другої дружини Михайла Федоровича) та Марії Іллівни (першої дружини Олексія Михайловича) у вінцях у вигляді митри, із золотої парчі, . з обідком з золота Сестри царя Михайла Федоровича, царівни Ірини, Ганна і Тетяна, зображені перші дві в зубчастих коронах, а молодша - .. в прикрашеної трилисниками До Петра Великого царі дуже часто одягали корону, чому і число їх було дуже значно В даний час у московській Палаті зброї зберігаються наступні корони: .. 1) Володимира святого (див вище); 2) Казанська шапка, замовлена ​​Іоанном Грозним для хрещення казанського царя Єдігер і відправлена ​​після смерті останнього в Москву (фіг 4); 3) Астраханська, зроблена в 1627 р на замовлення царя Михайла Федоровича (фіг 5.), 4) Сибірська (альтабасная шапка), зроблена із золотої парчі;. замовлена ​​в 1684 г; 5). Таврійська або так звана шапка Мономаха другого розряду (фіг 6), виготовлена ​​в 1682 р для коронації Петра Великого, 6) діамантова корона Петра Великого, німецької роботи, прикрашена спереду двома двоголовими орлами;. 7) алмазна К. Іоанна Олексійовича (фіг 7).
На печатках вже з часу Михайла Федоровича зустрічаються корони європейської форми, але насправді вони тоді ще не існували. Перша корона європейського зразка була зроблена в 1724 р для коронації Катерини I. Цією короною коронувався Петро II. Дугу, розділяє корону, він наказав прикрасити великим рубіном, купленим за указом Олексія Михайловича в Пекіні, у китайського богдихана, послом Миколою спафарії;. до вершини його був прироблений діамантовий хрест Для коронації Анни Іоанівни була замовлена ​​корона за тим же зразком, але ще розкішніше і більше (фіг. 10); число прикрашають її каменів доходить до 2605 штук. На дузі поміщений рубін, знятий з вінця Петра II (фіг. 9). Ця корона з 1856 р називається польської та в Державний герб містилася на гербі Царства Польського. Цією ж короною, трохи переробленої ( фіг. 8), коронувалася Єлизавета Петрівна. Катерина II замовила для своєї коронації придворному ювелірові Позье нову К., на обробку якої пішло 58 дуже великих і 4878 маленьких діамантів, великий рубін і 75 великих перлин. Для коронації Павла I ця корона була дещо розширена і 75 перлин замінені 54 великими (див фіг 2 ..); нею ж коронувалися і всі наступні імператори.
Імператриці надягали при деяких церемоніях так звані малі або вихідні корони; .. Вони становили приватну власність імператриць і після їх смерті знищувалися, а камені лунали згідно із заповітом З коронами цими носилася особлива мантія Остання мала корона (. Фіг 3) зроблена за зразком великої імператорської; решітки по обидва боки її прикрашені Чотирилисник, на дузі підноситься діамантовий хрест, а нижній край К. складений з 22 великих діамантів. Її надягали під час коронації імператриця Марія Олександрівна і нині вдовствующая імператриця Марія Теодорівна. У Палаті зброї зберігається також золота Мальтійська корона, поднесенная імператору Павлу I.

 

Імператорська німецька корона, створена імператором Вільгельмом I (фіг. 12), дещо нагадує своєю формою корону Карла Великого. Корона наслідного принца німецького (фіг. 13) нагадує імператорську, але замість пластинок на обручі поміщаються чотири орла і чотири хрести. Австрійська імператорська корона ( або корона Священно-Римської імперії (фіг. 14)) формою своєї нагадує митру.
Французька імператорська (фіг. 15), зроблена на початку цього століття для Наполеона I, складається з обруча, на якому вісім орлів і вісім пальмових гілок.
Бразильська імператорська корона (фіг. 22) мала вісім золотих дуг, що сходяться під державою. Королівські корони, залежно від того, чи є всередині подушка або шапка, називаються закритими (fermée, gefütterte) або відкритими (ouverte, Offene). Терміни ці НЕ зовсім правильні, так як всі королівські корони належать до числа закритих, т. е. таких, у яких є сходяться над обручем дуги, на відміну від відкритих корон, дуг не мають. Відкриті королівські корони (фіг. 31) належать Баварії, Вюртембергу, (. фіг 24); Греції, Іспанії, Італії, Нідерландів, Пруссії, Румунії, Саксонії, Сербії, Швеції, Норвегії та Франції закриті - Англії, Бельгії, Богемії, Болгарії, Данії та Португалії.
Вважається, що Франциск I перший надів закриту корону, як відміну від нецарственних принців і титулованих дворян, які мали право носити корону і зображати її на своїх монетах.
. Вельми різні форми корон, присвоєних іншим можновладних і невладетельним особам Так, наприклад, шапка німецьких можновладних князів і герцогських медіатізірованних будинків складається з подушки з горностаєвим околишем, через якого виходять чотири дуги (фіг 39.); Ця ж шапка присвоєна та російською князям, які користуються титулом сіятельства. Австрійські принци носять ту ж корону, але з золотим обручем, які мають чотири листи і чотири перлини (фіг. 44). Ця шапка належить і російським князям з титулом світлості. Тільки з кінця IX ст. французькі герцоги і графи починають носити вінці, що складаються з простого золотого обруча. Карл Лисий дав цей привілей герцогам, які повинні були надягати корони тільки під час великих церемоній і особливо під час публічних засідань. У міру того, як феодалізм розвивався, множилися і корони, і скоро не було найдрібнішого владетеля, що не вважав би себе вправі носити її.
.. Не раніше XVI в утворилися особливі форми корони для дворянства титулованого і нетитулованого Дворянська корона Північнонімецьку має чотири листи і чотири невеликі перлини, посаджені на стрижень (фіг 82.);. У південно-германської (. Фіг 83) вісім зубців з перлинами Обидві ці корони вживалися й російським дворянством.

Духовні особи також мають свої вщент, службовці відзнакою або вказують сан Така корона римських пап - (. Фіг 98, 99) .. Тиара (. Фіг 11) або, як її ще називають, ІА REGNUM Це рід митри, оточеній трьома поміщеними одна над іншою .. К., складеними з зубців з перлами і листя Внизу тіара має стрічки оксамитові і прикрашені хрестиками Спочатку тіара складалася з круглої і високої митри;. папа Гормідій в 523 р, а за іншими джерелами - Олександр III, в XII в, оточив . нею короною, як символом влади Боніфацій VIII, який помер в 1303 р, приєднав до неї другу, як символ духовної та світської влади Трохи пізніше Урбан V -. а, може бути, Іоанн XXII або Бенедикт XII - додав третій вінець, щоб тіара служила символом троїстих прав тата, як судді, законодавця і священнослужителя всього католицького світу.
Католицькі кардинали, архієпископи, єпископи і прелати мають капелюхи, які вказують їх сан (фіг. 95-97).
Імператором Наполеоном I, замість корон, для створеного ним дворянства були введені особливі струми. Вони складалися з оксамитових капелюхів, прикрашених пір'ям, яких у князів і герцогів було 7 (фіг. 91), у графів 5 (фіг. 92), у баронів 3 (фіг. 93) і у дворян 1 (фіг. 94). При реставрації Бурбонів струми були знищені.

За матеріалами Енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона

Україна

Друзі сайту
Cognitio SVM Сайт i.ua
Вивчаємо інформатику
Сайт PRZ bigmir)net TOP 100 Lohovo ТАУ

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Погода
Переяслав-Хмельницкий
Погода в Киеве


Мій банер
SVM Videc


Пошук

 
Video Information Documentation E-Commerce SvM © 2024