VIDEC SvM
Субота, 27.04.2024, 05:14
Структура герба Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Погода

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідів: 34

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 


Герб - це різновид ідентифікуючої його власника емблема, що являє собою щит з розташованими на ньому в певному порядку гербовими фігурами, який може бути оточений додатковими елементами.

Герби діляться на три категорії (по типу власника): особисті, територіальні та корпоративні.
Особистий герб - це герб, власником якого є фізична особа або група осіб.
Особисті герби бувають родовими і персональними.
Родовий герб - це особистий герб, власником якого є група осіб, пов'язаних кровною спорідненістю або властивістю (рід). Родовий герб передається у спадок в порядку, що визначається нормативно-правовими актами або традиціями кожної конкретної держави, народу чи регіону.
Персональний герб - це особистий герб, власником якого є одна фізична особа. Персональний герб, в структурі якого присутні посадові символи й атрибути, відповідні службовому становищу власника, називається посадовим. Персональний герб, будучи переданим у спадок і позбавленим посадових елементів, автоматично стає родовим.
У гербах заміжніх жінок, вдів може зображуватися шнур з вузлами особливого виду; в гербах незаміжніх: пальмовий вінок.

Герб складається з обов'язкових і необов'язкових елементів. Крім щита, до складу герба можуть входити шолом, нашоломник, намет, корона (або аналогічний увінчує елемент - бурлет, шапка), щитотримачі, девіз, мантія, а також особливі доповнення - нагороди, посадові знаки та ін.

До обов'язкових елементів герба належить:
Гербовий щит. Щит - основа будь-якого герба, головна і неодмінна складова в його структурі. Гербовий щит може мати загальноприйняту коли раніше не вживали форму. До загальноприйнятих формам гербового щита відносяться такі форми: французька, іспанська, німецька, англійська, швейцарська, польська, італійська, овальна, кругла, квадратна і ромбічна.

До необов'язковим елементам герба відносяться: шолом і елементи шлемовой групи (бурлет, пов'язка, намет), корона (вінець, шапка), девізна стрічка, щитотримачі і підніжжя, мантія, нагороди.

Корона - це додатковий елемент герба, що представляє собою умовний головний убір. Корона може вінчати гербовий щит (знаходячись безпосередньо над ним), шолом або мантію. Дворянську, баронський, графську, княжу, королівську і імператорську корони, а також інші корони, визнані в геральдиці атрибутами титулованого і нетитулованого дворянського стану, мають право помістити на гербі тільки ті, хто має право на це.
Корони і мантії мали різний вигляд залежно від позначуваного титулу і від інших обставин; іноді вживалися корони і мантії індивідуального зразка.

Шолом - додатковий елемент герба, що представляє собою умовний елемент верхньої частини обладунку, що надягає на голову. Шолом може розташовуватися безпосередньо над гербовим щитом або над вінцем, що вінчають щит. Шолом повинен мати загальноприйняту в геральдиці форму, технічно відповідну або невідповідну пропорціям реального прототипу. Статусні шоломи зображувалися, як правило, срібними або сталевими та мають золоті або срібні деталі. Деякі елементи західних шоломів розглядаються в геральдиці як наділені тією або іншою мірою почесності: такі візерунки й елементи, які виділяються кольором, відмінним від сталевого; гратчасті і суцільні забрала; медалі на шийних ланцюжках, що прикрашають горловину шолома, і т.д. Підкладка шолома зазвичай зображувалася червені або пурпурової (малиновий, фіолетовий, темно-червоний колір). Це не мало почесного або статусного значення, будучи лише даниною традиції.
Рівнозначні повороти шолома прямо і геральдично вправо (тобто вліво від глядача). При зображенні герба поворот шолома повинен бути підпорядкований необхідності найбільш виразної демонстрації нашоломник.
У жіночих гербах відсутні шоломи (і, як наслідок, пов'язані з ними елементи: насамперед - нашлемники, намети) і використовується щит особливої ​​форми - ромб; декоративні модифікації цієї форми умовно ототожнюються з ромбом. Ромб може заміщатися також овалом як нейтральним (щодо статі володаря герба) варіантом щита.
Елементи шлемовой групи можуть бути присутніми у складі герба лише у разі наявності шолома. До елементів шлемовой групи відносяться: намет, нашоломник (в зх.-європейської традиції - клейнод) і шлемова вінець.

Намет - накидка на шолом з тканини. Зображується, як рівно спадаючої по обидва боки шолома, так і у вигляді складно закрученого орнаменту, звиваються стрічок, листів і т.д. Ідеальним вважається, якщо кольори намета повторюють кольори металів і фініфті щита. Традиційним вважається, якщо зовнішня сторона (верх) намета фініфть, а внутрішня (низ) - метал. При складанні герба в намітити використовуються виключно основні метали і фініфті (золото, срібло, червлень, блакить, зелень, чернь, пурпур), в окремих випадках фініфть може бути підкладена горностаєвим або білячим хутром.

Бурлет - надіте на шолом кільце з тканинних джгутів з перемежованими витками, як правило - двох або більшої кількості квітів, рідше - одноколірний. Зазвичай є перехідною ланкою від шолома до нашлемнику; виступав як аналог дворянської корони.
Зважаючи на очевидну зв'язку корон, бурлет і мантій як структурних елементів герба з становими градаціями суспільства, неіснуючими в сучасній Росії, їх використання в створюваних нині гербах є недоречним

Нашоломник (в європейській традиції - клейнод) - додатковий елемент герба шлемовой групи, що представляє собою фігуру або сукупність взаємопов'язаних фігур. Нашоломник в геральдиці є свого роду другим (верхнім) гербом, де при бажанні можна помістити щось або повторяющее-яке продовжує смисли, закладені в символіці щита, ще раз їх обіграють; або щось додаткове в смисловому значенні. У цій якості нашлемники бувають допоміжними і самостійними.
Шлемова вінець - вид вінця, що знаходиться безпосередньо надітим на вершину шолома, і службовець логічною зв'язкою і графічним переходом від шолома до нашлемнику, входячи до складу останнього. Поширений в британській і канадській системах.

Девизная стрічка - елемент герба, що представляє собою умовний відріз матерії, з поміщеним на ньому девізом. Девизная стрічка розташовується під щитом. Девіз - текст, зображений на стрічці (. Життєве кредо армігером, крилатий вислів, цитата зі священних тестів, прислів'я і т д.). Слова девізу можуть бути будь-якими, але перевага віддається коротким і ємним текстам, написаним російською або латинською мовами або мовою армігером.

Щитотримачі - додаткові почесні елементи герба, що представляють собою фігури, що знаходяться по сторонах гербового щита і підтримують його. Символічно зображують прихильників володаря герба або історичні, правові та інші основи його високого статусу. Історично щитодержателя пов'язані з владними прерогативами; в історичних гербах дворянства вони позначали право на титул, стародавність походження або особливі заслуги, відмічені верховною владою. Щитотримачі можуть бути парними (як ідентичними, так і відмінними), в окремих випадках - поодинокими (розміщуючись з одного боку щита або позаду нього).

Підніжжя (або підстава) - це додатковий елемент герба, що представляє собою умовну конструкцію, на якій знаходяться щитодержателя. Підніжжя повинно розташовуватися під гербовим щитом. Всякі щитодержателя (за винятком літаючих істот: птахів, ангелів, драконів) повинні в обов'язковому порядку мати опору (підніжжя). Підніжжям може служити девизная стрічка.

Мантія - накидка у вигляді плаща або намети, що прикриває герб; придатковий знак розкоші, що з'явився в західноєвропейській геральдиці (вперше - у французькій) не раніше XVII в. Мантія повинна розташовуватися позаду всіх інших складових елементів герба, оточуючи їх. Сень - особливо почесний вид мантії з куполоподібної вершиною, яка є особливо високостатусним елементом.


Прапор, прапор - у геральдиці прапори при щитотримачами в принципі можуть бути скрізь, де присутні останні. Дане правило стосується виключно гербового прапора, штандарта свого герба. У деяких країнах право на прапори в гербі здавна вважалося особливим привілеєм; в Шотландії вони теоретично вичленяються в окремий елемент структури герба.

 

Нагороди - додаткові елементи герба, що представляють собою зображення реальних почесних знаків - орденів і медалей. Нагороди поміщаються під гербовим щитом зазвичай на відповідних стрічках. Розташування нагород має відповідати геральдичної традиції, а їх спільне розміщення в гербі - діючої ієрархії цих нагород.

Арматюри - це велика група інших додаткових елементів герба. До декораціям відносяться: фігури, схрещені за гербовим щитом, вінки, арматюра та інші подібні елементи.
В історичних гербах допускалося використання деяких знаків високих посад і звань (маршальських жезлів і т.д.). Використання будь-яких прапорів, жезлів, церемоніальних ланцюгів або інших композиційно самостійних елементів структури герба для позначення посади або звання доречно лише в тому випадку, якщо посада дійсно зайнята володарем герба або звання дійсно належить власникові герба, і якщо даний атрибут посади або звання офіційно затверджений і зареєстрований. Використання в гербі прапорів, жезлів, церемоніальних ланцюгів та ін. подібних атрибутів як композиційно самостійних елементів структури герба в суто декоративних цілях неприпустимо.

Всі елементи герба, крім щита, не є обов'язковими і можуть не включатися до складу герба. Інші відступи від найпростішої структурної схеми герба (присутність двох або більше шоломів, розміщення будь-яких предметів на намітили або в якості самостійних елементів герба і т.п.) розглядаються або як недоречні аномалії, або як зміни, що мають особливо почесний характер, і тому не повинні допускатися.

Фарби та покриття фігур та елементів герба називаються тинктуру. Тинктури діляться на три групи: фініфті, метали та хутра. Один з найважливіших принципів геральдики (т. Н. "Основне правило тинктур") полягає в тому, що заборонено поміщати фініфть на фініфть, а метал на метал.

Україна

Друзі сайту
Cognitio SVM Сайт i.ua
Вивчаємо інформатику
Сайт PRZ bigmir)net TOP 100 Lohovo ТАУ

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Погода
Переяслав-Хмельницкий
Погода в Киеве


Мій банер
SVM Videc


Пошук

 
Video Information Documentation E-Commerce SvM © 2024