VIDEC SvM
Четвер, 28.03.2024, 17:27
Нашлемник Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Погода

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідів: 34

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 


Нашоломник або навершя (фр.cimier, англ гребінь, ньому Helmzier, [Хелмс] Kleinod; .. У західній геральдиці іменується клейнод) - укріплене на верхівці шолома прикраса, спочатку з рогів тварин і пір'я птахів.
Цей елемент отримав розвиток під час лицарських турнірів. Він служив додатковим розпізнавальним знаком, за яким можна було дізнаватися лицаря в загальному звалищі турнірного побоїща, так як видали цю фігуру було видно краще, ніж герб, зображений на щиті.
Навершия робилися з легкого дерева, шкіри і пап'є маше ,, але з часом їх стали виготовляти і з більш цінних матеріалів. Неодмінною частиною герба навершя стали не відразу. В Англії герольди в XVI столітті узаконили цей елемент, щоб мати можливість стягувати за нього додаткову плату . В даний час нашоломник автоматично включається в нові герби.

. Нашлемники бувають допоміжними і самостійними Допоміжні повністю повторюють зображення гербового щита;. Для чого як правило використовуються так звані «щитові дошки» і крила, що надають площа, приблизно рівну площі самого щита Самостійні нашлемники не повторюють зображення на щиті, але в більшості випадків відповідають йому по тінктурам.Также нашоломник може сооотносітся за змістом з девізом.


Шолом і навершя повинні бути повернені в одну сторону (втім дане правило не завжди дотримувалося). У європейській геральдиці нашоломник зміцнюється на шоломі зазвичай разом з бурелетом. Слід зауважити, що в англійської та шотландської геральдичних традиціях широко поширене вживання навершя без шолома, коли фігура першого знаходиться вільно над щитом разом з бурелетом. У російській і взагалі континентальних практиках подібне неприйнятно, це по суті чисто «острівна» манера.
Нашоломник найчастіше представляє собою повторення головної фігури щита, найстаріший відомий приклад - друк 1197 р графа Балдуїна IX Фландрского, що зображає його в гербовому оздобленні - з левом на щиті (герб, простежується з 1162 р) і з фігуркою лева на шоломі.
З XIII століття нашлемники могли як узгоджуватися зі щитом, так і володіти знаковою самостійністю. Багато старовинні герби не мають навершя, так як вони були затверджені до того, як ті увійшли в моду. Стало типовим відтворення гербового щита (на друку, будівлі, в рукописі . і т.д), увінчаного шоломом з нашлемніком і т.зв. наметом як «верхнього герба» (нім Oberwappen, фр аналог: .. тембру); останній разом зі щитом утворював іконографічно стійкий повний герб.
У Німеччині, внаслідок підвищеної уваги до родового і колективному гербу, нашлемники закріпилися, ставши фамільними, і їх зміна нерідко служило паралеллю західній практиці внесення в щит брізур. На Заході та Півдні Європи нестабільні нашлемники часто замінялися або варіювалися власниками. У найбільших пологів і династій, . (? особисті) а до кінця XIV століття і у частини середньої знаті родові нашлемники з'явилися, однак з ними продовжували змагатися менш довговічні Так, більшість членів королівського дому Валуа мали право одночасно на різні нашлемники: общедінастіческій (лілію), своєю гілки роду (бургундський пугач і т.д.), численних реальних і титульних володінь або ж особистий.

У стародавніх народів, так само як і у лицарів, на шоломах височіли нерідко різні фігури - .. Або для відмінності, або для того, щоб воїну здаватися вище Для цього вибиралися зображення тварин, квітів, пір'я і т п.

Основні типи гербових нашлемники наступні:
- Роги
- Крила
- Пір'я і прапори
- Природні фігури (людини або тварин)
- Штучні фігури
- Щитові дошки
- Головні убори

. Нашлемники як елемент герба часто не був ідентичний реальному шлемова прикрасі - парадного, турнірному або тим більше бойовому (вживання таких прикрас в бою взагалі досить сумнівно) Умовно-гербова іконографія нашлемники іноді чітко дистанціювалася від їх предметних прототипів: так, на реальному шоломі «Чорного Принца »Едуарда вудстокської містився стоїть і дивиться вперед лев;. при відтворенні цього ж нашлемники у складі повного герба нормою був розворот лев'ячого тулуба в профіль, а голови - анфас (за аналогією з левами в щиті) Навіть на друку з фігурою самого принца в гербовому облаченні лев на його шоломі зображений умовно-гербовим чином.

Пік всеєвропейського вживання гербів з нашлемники в XIV і XV століттях пов'язаний з турнірними модами, але не зводиться до них. Значна частина нашлемники, відомих по гербовим зображенням цього періоду, могла взагалі не мати ніякого збройового втілення та існувати тільки в геральдичному декорі рукописів, печаток, будівель і т.д.

Україна

Друзі сайту
Cognitio SVM Сайт i.ua
Вивчаємо інформатику
Сайт PRZ bigmir)net TOP 100 Lohovo ТАУ

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Погода
Переяслав-Хмельницкий
Погода в Киеве


Мій банер
SVM Videc


Пошук

 
Video Information Documentation E-Commerce SvM © 2024