VIDEC SvM
П'ятниця, 29.03.2024, 01:32
Шлем Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Погода

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідів: 34

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 


Шолом поміщається над щитом. Форма геральдичного шолома змінювалася з часом, залежно від моди і удосконалення обладунків. геральдичного шоломами в європейській геральдиці визнаються лише турнірні,  покривали всю голову, до яких відносяться кадовбів, горшковідние, ґратчасті і списів. Всі інші форми шоломів, відкриті і з забралами (також римські ), негеральдічни і можуть зображуватися тільки в якості гербовою фігури в щиті. Шолом своїм становищем повинен відповідати напрямку нашлемники.

. Поступово в Західній Європі були вироблені правила, за якими шолом зображувався відповідно до титулом, гідністю або званням власника герба У різних геральдичних юрисдикціях (традиціях) - .. Свої шлемова ієрархії Один і той же фасон в них часто відповідає різному рангу гербовладельцев Разом з тим, бувають і такі фасони, що характерні лише для даної «гербової марки». За загальним правилом золоті та срібні шолом з штахетинами отримали володарі і представники вищої знаті. Герби новопожалованних дворян (Nouveaux anoblis) мали шолом з опущеним забралом, або списа шолом, отримав жартівливе, але вельми точне найменування «жаб'яча морда». Нарешті, незаконнонародженим мають шолом з опущеним забралом без решітки, звернений вліво (contourne)

Шолом в історичних гербах російських дворян традиційно використовувався для позначення статусу Крім традиційних західних («лицарських») типів шолома, гратчастого і списів, були прийняті особливі «етнічні» княжі і дворянські шоломи - насамперед так звані: еріхонка (конічний шолом з носової захисної стрілкою, навушниками і напотиличника) для старих слов'янських і деяких інших пологів; мисюрки (Місюра, тобто «єгипетський шолом», півсферичний із загостренням вгорі і з носової захисної стрілкою) - для пологів східного походження; до обох типів шолома могли додаватися бармиці - .. кольчужні капюшони і «завіси» Відомі й інші варіанти «етнічних» шоломів Статусні шоломи зображувалися, як правило, срібними або сталевими та мають золоті або срібні деталі.

Деякі елементи західних шоломів розглядаються в геральдиці як наділені тією або іншою мірою почесності: такі візерунки і елементи, які виділяються кольором, відмінним від сталевого; гратчасті і суцільні забрала; медалі на шийних ланцюжках, що прикрашають горловину шолома, і т.д. За аналогією випливає, які елементи еріхонок і Місюра також слід розглядати як почесні.
Підкладка шолома зазвичай зображувалася червені або пурпурової. Це не мало почесного або статусного значення, будучи лише даниною традиції. Надавалося деяке значення повороту шолома, проте в даному випадку в російській геральдиці загальних принципів не склалося.

У російській геральдиці розвинене дві концепції, що стосується використання тих чи інших шоломів Згідно з концепцією, використовуваної "Гільдією геральдичних художників", всі перераховані вище шоломи - чітко станові атрибути, і, крім виконання ролі фамільних реліквій в гербах потомства старої знаті, в сучасній російській геральдиці вони нагоді не можуть. Тому в гербах виправдане використання шоломів, у своїй основі аналогічних найпростішим західним шоломів (шеломов з барміцей), а також еріхонке і Місюра, але позбавлених всіх елементів, що мають характер почесного прикраси.

Подібна точка зору ставиться під сумнів іншими геральдистами. У Росії геральдика з'явилася як запозичена в Західній Європі традиція. Прекрасно було відомо, що жодних турнірних шоломів у російських дворян ніколи не було. Російські витязі не брали участь у турнірах (а якби брали участь, то не могли б використовувати під час турніру відкриті шоломи, бо це було б самогубство), не брали участь вони і в хрестових походах, тому вони ніяк не могли використовувати нашлемники і намет.
. Важливою обставиною тут є і чисто конструктивна несумісність геральдичних шлемова фігур з гостроверхим давньоруським шоломом Людські фігури, часто використовуються для прикраси шоломів, повинні будуть відпасти, бо в з'єднанні з гостроверхим шоломом виглядали б безглуздо до непристойності, особливо -. Жіночі постаті Фактично в російській особистої геральдиці виходить з'єднання несоедіняемих -. абсолютно західно-європейські елементи (лицарський щит, намет, нашоломник, девіз) з'єднуються зі слов'янськими загостреними шоломами При цьому заборонено використання налобних стрілок, забрав, навушників і напотиличника, личин і будь-який інший захисної частини шоломів, т.к . вони названі чисто "становими атрибутами".
За правилами російської геральдики, складеним в сер. XIX ст., Прямо наказується використовувати давньоруський шолом тільки в гербах прізвищ, внесених до шосту частину дворянської родоводу книги або належать до стародавніх питомою князівським родам. Однак, ніякої градації давньоруських шоломів на «шляхетні» і « прості »не було, та й історично бути не могло.

Аргумент -.? Всі російські герби були дворянськими, а тому шоломи, використані в них, теж стало бути дворянські атрибути Тоді на якій підставі зараз будь-яка людина може отримати свій герб, якщо за цією логікою в російській традиції герби покладені тільки дворянам Як повідомив секретар Геральдичного ради при президенті РФ Г. Калашников "офіційних позицій у Герсовета" з питань частковостей особистої і родової геральдики немає і бути не може, з огляду на те, що дана сфера не належить до його офіційної компетенції. Навіть на якому-небудь внутрішньому, методичному рівні таких рекомендацій в Раді немає.
. Звідси можна зробити висновок - Копйов шоломи припустимі в російських гербах, так само як і російсько-тюркські шоломи Від себе додам, що саме закриті Копйов; ні про які турнірних ґратчастих, золотих і срібних відкритих шоломах і мови бути не може, якщо ти не дворянин, тому що вони носять явний статусний характер. Це ж стосується і всіляких прикрас на шоломах, у тому числі золотих деталей.

 

 

Приклади недворянських гербів з традиційними шоломами і бурлет
Зліва направо: датська, фінська, шведська, голландська

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо шолом прикрашений плюмажем, султаном, прапорцем-Яловці, фігурним навершием, то цей елемент - з точки зору структури герба - повинен входити до складу нашлемники, а не шолома як такого.
Рівнозначні повороти шолома прямо і геральдично вправо (тобто вліво від глядача). При зображенні герба поворот шолома повинен бути підпорядкований необхідності найбільш виразної демонстрації нашлемники.
 Шолом в гербі - елемент нормальної структури герба; при цьому важливо, чи є стійка національна традиція і практика вживання шоломів для тієї чи іншої категорії гербів Тип шолома змінювався від епохи до епохи, хоча вже в XVII столітті з'явилося уявлення про «найбільш» дворянському шоломі з гратчастим забралом; приблизно тоді ж встановилося і уявлення про дворянської короні.

 Згідно із загальним правилом, на гербі повинен міститися лише один шолом Однак при з'єднанні на одному щиті різних гербів, шоломів могло бути більше Тоді вони зображувалися зменшеними і містилися по шані:. Головний, що відноситься до основного гербу, стояв над правим, почесним кутом щита. Якщо шоломів було три, головний розташовувався в центрі, а наступний за значенням - .. праворуч Все більше і більше з плином часу ускладнювався герб Один з дрібних німецьких князів, наприклад, включив у свій герб сім лицарських шоломів з різними прикрасами - пір'ям, крилами, рогами.

Україна

Друзі сайту
Cognitio SVM Сайт i.ua
Вивчаємо інформатику
Сайт PRZ bigmir)net TOP 100 Lohovo ТАУ

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Погода
Переяслав-Хмельницкий
Погода в Киеве


Мій банер
SVM Videc


Пошук

 
Video Information Documentation E-Commerce SvM © 2024