VIDEC SvM
Середа, 05.02.2025, 21:23
Намет Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Погода

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідів: 34

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 


Намет - зовнішня прикраса герба у вигляді матерії, що прикриває лицарський шолом і спускається по боках від нього у вигляді химерного орнаменту.
. Зобов'язаний своїм походженням Хрестовим походам З другого походу (1147 - 1149), коли з'явилися перші горшковідние шоломи, лицарі, захищаючись від палючих променів сонця, покривали його шматком матерії, яка з часом перетворювалася на химерні лахи, що прийняли в подальшій геральдиці вид витонченого візерунка. У XIV столітті шолом у складі повного герба часто зображувався з наметом, який міг отримувати певну забарвлення, прикрашатися гербовими фігурами. Поступово гербовий намет подовжувався, перетворюючись з короткого напотиличника в развевающееся покривало. Це відображало не тільки еволюцію реального шлемова покривала, але і декоративні тенденції в . геральдичному мистецтві До XV століття оформилася практика відтворення намета як орнаменту у вигляді розвіваються жмутів тканини, зазвичай мають один фіксований колір з лицьового боку, інший - з вивороту.
Намет майже неодмінна додаток шолома, що обрамляє щит зверху і по боках;. За наявності декількох шоломів і / або щитодержателей - розташовується лише над верхнім краєм щита У гербах, поміщених на мантії, розташовується усередині останньої.

Форма намета змінювалася як данина панівної образотворчої культурі. Якщо на зорі геральдики шлемова покривало зображували цілісним шматком матерії, то вже до епохи Відродження все частіше стали з'являтися намети у вигляді широких клаптів, а в часи бароко популярним став намет у вигляді рослинного орнаменту, якась форма його залишається найбільш використаної і донині. Тому символізм може нести хіба що забарвлення намета (яка залежить від квітів щита), а зовнішній вигляд цього елемента змінюється за примхою изобразителя. Можна виділити три типи шлемова намету, кожен з яких відповідає певному періоду розвитку геральдики.

У сучасній геральдиці прийнято фарбувати поверхню намету головним кольором щита, а виворіт (підкладка) -. Головним металом щита Однак, принцип «основна фініфть, підбита основним металом» повинен дотримуватися з відомою широтою тлумачення.
Можливо використовувати: різні кольори праворуч і ліворуч від шолома; намет може бути трибарвним (найоптимальніший з можливих варіантів-з одного боку від шолома однієї фініфті, з іншого боку - інший фініфті, і з обох сторін підкладений одним металом) .разную забарвлення ближче і далі від шолома; варіант, поширений в Британії (коли кожна пасмо намета, найчастіше - тільки з лицьового боку, розділена вздовж двома кольорами), для російського побуту аномальний, і його застосовувати не варто.

У західній геральдиці намет може бути розфарбований з використанням хутра. Іноді намет покривається щитовими фігурами, вишитими на його поверхні, а іноді поверхню намету усеівающіе дрібними негеральдичною фігурою, наприклад, липовими листям, зірками, серцями і т.д.
Якщо в гербі використовуються два, три і більше шоломів, у кожного з них має бути персональний намет. Намет може бути розфарбований не в два, а в чотири кольори (особливо, коли щит складений з двох гербів). У цьому випадку права сторона намету забарвлюється в кольори більш почесною частині герба - правою, а ліва - в кольори лівій частині герба.

 

Україна

Друзі сайту
Cognitio SVM Сайт i.ua
Вивчаємо інформатику
Сайт PRZ bigmir)net TOP 100 Lohovo ТАУ

Календар
«  Лютий 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Погода
Переяслав-Хмельницкий
Погода в Киеве


Мій банер
SVM Videc


Пошук

 
Video Information Documentation E-Commerce SvM © 2025