VIDEC SvM
П'ятниця, 26.04.2024, 23:17
Терміни Вітаю Вас Гость | RSS
Меню сайту

Погода

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідів: 34

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


1. ОЛЕКСАНДРІВСЬКА СТРІЧКА - стрічка червоного кольору, що застосовувалася в гербах областей, градоначальству і в гербах повітових міст.
2. АНДРІЇВСЬКА СТРІЧКА - стрічка блакитного кольору, що застосовувалася в гербах губернських міст, гербах столиць і міст тимчасового перебування царюючих осіб.
3. АРМАТУРА - прикраса з військових та інших емблем і предметів, розташованих навколо щита або за щитом.
4. бойовий клич -. Вигук, заклик у формі вислову піднесеного, найчастіше войовничого характеру Розміщується над гербовим щитом і його верхніми прикрасами на стрічці.
5. Бурелет -. Фігура у вигляді матерчатого джгута з чергуються квітами, що повторюють кольору герба Розміщується поверх шолома.
6. БИК - символ праці і терпіння, родючості й скотарства.
7. ВЕНЕЦ - підстава корони у вигляді обруча.
8. ВЕНЗЕЛЬ - фігурне декоративне сплетіння однієї або декількох букв з цифрою або без неї, що має відношення до гербовладельцу.
9. злітає - положення птиці з піднятими вгору крилами.
10. вилоподібно ХРЕСТ - почесна геральдична фігура, утворена злиттям в центрі щита двох смуг, що виходять з верхніх кутів щита, і однієї смуги, котра виходить з середини нижньої кромки щита.
11. зростає - положення фігури, коли над горизонтальною лінією підноситься тільки частина основної фігури.
12. ВОВК -. Символ жадібності, злості і ненажерливості Розміщується в гербах як знак перемоги над жадібним, злим ворогом.
13. ВІЛЬНА ЧАСТИНА - .. Почесна геральдична фігура у вигляді прямокутника в одному з кутів щита Її розмір визначається площею фігури, званої прямим хрестом Вільна частина застосовується в гербах міст, де поміщається емблема губернії чи області.
14. повсталих - .. Положення тварини, що стоїть на задніх ногах, коли права нога попереду, а ліва ззаду Символізує готовність напасти на ворога або видобуток Якщо в тексті опису герба сказано, що в поле щита лев, то це означає, що він зображений саме в цьому положенні.
15. ВОРОН - символ передбачливості та довголіття.
16. гарпія - .. Жінка-птах з головою і грудьми жінки, тілом і крилами орла і залізними кігтями Символ огидних порочних пристрастей Розміщується в гербах як знак перемоги над ницим противником.
17. георгіївської стрічки -. Стрічка з трьома чорними і двома помаранчевими смугами Застосовувалася як елемент прикраси в гербах міст-фортець, які відзначилися під час облоги ворогом.
18. ГЕРАЛЬДИКА -. Наука про складання, описі і розшифровці гербів У геральдиці є свої правила, термінологія, семантика і символіка, що дозволяють не тільки коротко і ясно описувати герб, але і проводити гербову експертизу.
19. геральдичного МЕТАЛИ - .. Золото і срібло Золото зображується жовтим кольором або безліччю точок на поверхні Срібло зображується білим кольором.
20. геральдичного МЕХА -. Білячий і горностаєвий Залежно від кольору і положення стилізованих фігур, що зображають хутро, є велика різноманітність видів цих хутра.
21. геральдичної фігури - .. Геометричні фігури, що займають певну частину щита і які становлять площа для приміщення на неї інших фігур Геральдичні фігури діляться на почесні і другорядні Серед почесних виділяються глава, пояс, стовп, перев'язь, кроква, прямий хрест, косий хрест, вилоподібний хрест, край, облямівка, вільна частина, чверть і середній щиток.
22. геральдичні кольори -. Блакитний (блакить), зелений, червоний (червлень), пурпурний і чорний негеральдичною фігури можуть зображуватися в натуральному кольорі.
23. ГЕРБ - сукупне зображення умовних або природних фігур, складених на основі правил геральдики.
24. гербовнику - гербова книга, в якій вміщено збори гербів з їх описом і родоводами даними.
25. ГЛАВА - почесна геральдична фігура у вигляді горизонтальної смуги шириною в 2/7 щита, що примикає до верхньої кромки щита.
26. БЛАКИТНИЙ КОЛІР -. Символізує красу, велич, вірність, довіра, бездоганність, а також розвиток, рух вперед, надію, мрію Зображується горизонтальними лініями.
27. ГОЛУБ - символ смирення і чистоти, святого Духа.
28. ГРИФОН -. Жахлива птах з орлиним дзьобом і тілом лева Символізує могутність, владу, пильність, швидкість і силу.
29. ДЕВІЗ - .. Виразне вислів, афоризм, який має пряме або алегоричне ставлення до гербовладельцу Розміщується на вузькій стрічці під або над щитом Колір стрічки і букв повинен відповідати кольору або металу герба.
30. ДЕСНИЦЯ -. Права рука з витягнутими вказівним і середнім пальцями Символізує вірність клятві, присязі, обіцянці.
31. Дракон - .. Фантастичне істота з головою і ногами орла, мовою у вигляді жала, тулубом змія, крилами кажана і товстим кільчастим хвостом Символізує силу і могутність Як змій (змій), якого вражає вершник, символізує зло і смуту.
32. дубового листя -. Символізує силу, могутність, міцність, боротьбу і перемогу Дубове листя поміщалися в гербах губерній.
33. ЄДИНОРІГ -. Міфічна тварина з тілом коня і довгим рогом на лобі Символізує силу, непереможність, залякування У християнстві -. Символ чистоти і невинності.
34. ЖУРАВЕЛЬ - символ пильності.
33. ЗЕЛЕНИЙ КОЛІР -. Символізує достаток, родючість, радість, свободу, спокій і мир Зображується діагональними лініями справа наліво.
36. ДЗЕРКАЛО - символ обережності і суспільної влади, чесного виконання громадського обов'язку, правдивості і чистоти помислів.
. 37. ЗМІЯ - символ мудрості, добра і перестороги Змія, що згорнулася кільцем - символ здоров'я; тримає в роті хвіст - символ вічності, нескінченності, безсмертя; повзе - символ печалі; питуща з чаші - символ лікування, медицини.
38. ЗОЛОТО - символізує справедливість, милосердя і смиренність, а також багатство, знатність, самостійність.
39. КАБАН - символ безстрашності і могутності.
40. кадуцей (жезл Меркурія) -. Жезл, обвитий задивленими один на одного зміями Символ торгівлі, достатку, гострого розуму, красномовства і старанності в праці, мирного вирішення спорів.
41. облямівкою - почесна геральдична фігура у вигляді смуги, що проходить уздовж всієї кромки щита.
42. КОЛОС -. Символізує землеробство, багатство землі Містився в гербах міст і посадів, що відрізняються землеробством.
.. 43. КОРОНА - символізує панування і владу У гербах використовується безліч різних корон: антична, баронська, герцогська, графська, дворянська, імператорська і багато інших У гербах міст широко застосовувалися і стінні (баштові) корони, що розрізнялися за кольором і кількістю зубців на них:. золотого кольору - в гербах губернських, срібного - в гербах повітових міст Баштова корона про п'ять зубцях - в гербах міст з населенням більше 50 тисяч чоловік, про три зубці - в гербах міст з населенням менше 50 тисяч чоловік.
44. косий хрест -. Почесна геральдична фігура, утворена двома діагональними смугами шириною в 2/7 ширини щита, що виходять з кутів щита Такий хрест називають і андріївським.
45. КІШКА - символ незалежності.
46. ​​ЧЕРВОНИЙ КОЛІР - символізує любов, мужність, сміливість, великодушність, а також кров, пролиту за віру, государя, отечество.
47. ХРЕСТ - символ християнства і вірності чотирьом його чеснот - помірності, розсудливості, справедливості і мужності Як древній знак -. Символ вогню (вогонь добували тертям двох паличок), порятунку і благополуччя.
48. Лаврова ВЕНЕЦ - символ непорушності, твердої слави, величі і перемоги.
49. ЛЕВ - символ влади, сили, хоробрості і великодушності.
50. ЛЕОПАРД - символ стійкості, сміливості та відваги в бою.
51. ЛЕСТНИЦА - символ великих можливостей для розвитку, нових засобів для підвищення добробуту.
52. мантії -... Накидка у вигляді плаща або намети, що прикриває герб Застосовується в гербах государів, принців і князів Виготовляється з темно-малинового оксамиту, підбитого горностаєвим хутром і обробленого золотою бахромою Верхні кути мантії перев'язані золотими шнурами з китицями.
53. ВЕДМІДЬ - символ передбачливості і сили.
54. МЕЧ - .. Стародавня зброя у вигляді довгого обоюдогострого ножа з руків'ям і ефесом Символізує готовність до захисту вітчизни, роду, міста від ворогів, а також участь у боях У гербах часто зображується і так званий вогненний (полум'яніючий) меч - символ не тільки військового, а й духовного зброї, яка символізує просвітництво, світло, добро.
55. МОЛОТ -. Символізує завзятий нелегку працю ремісників і робітників Містився в гербах міст, що відрізняються промисловим виробництвом.
56. намітили -. Композиція з прикрас у вигляді химерних листя, з'єднаних між собою і виходять з верхньої частини шолома вправо і вліво Зображується фініфтю зверху і металом знизу.
57. нашлемники - .. Фігура, що поміщається на шоломі, короні або поверх буралета Символізував особливу відзнаку у лицарів В якості нашлемники вживалися фігури, зазвичай повторювані в щиті, а також страусові або павине пір'я та інше.
58. негеральдичною фігурою -. Фантастичні, а також фігури, взяті з життя, створені природою або людиною Зображуються в гербах натуральними квітами.
59. ОВЦА - символ лагідності, доброти і сільського життя.
60. Крайовий -. Почесна геральдична фігура, утворена лінією, що з'єднує бічні кромки щита на висоті, що дорівнює 2/7 ширини щита Нижня кромка краю збігається з нижньою кромкою щита.
61. ОЛЕНЬ - символ воїна, перед яким біжить ворог.
62. оливкову гілку - символ миру і процвітання.
63. ОРЕЛ - символ влади, панування, незалежності, сили, а також великодушності і прозорливості Двоголовий російський орел -. Символ єдності європейської та азіатської частин Росії, наступності християнства від Візантії, символ вищої влади.
64. ПАВЛІН -. Символ марнославства і суєтності Містився в гербах як знак перемоги над гордим противником.
65. ПЕЛИКАН - символ безкорисливості і самопожертви, благодійної допомоги та турботи.
66. перев'язі - почесна геральдична фігура у вигляді діагональної смуги шириною в 2/7 ширини щита, що проходить по діагоналі з верхнього кута щита в нижній, тому перев'язь може бути справа або зліва.
67. Перетин - поле щита, розділене посередині горизонтальною лінією.
68. ПІВЕНЬ -. Символ неспання, пильності, вірного стражника, символ бою, битви, боротьби Півень також символізує чоловіче активне начало, силу та енергію.
69. ПІВМІСЯЦЬ - .. Півколо з увігнутою середньою частиною Може зображатися з людським профілем Символізує перемогу над мусульманством або зв'язок з ним.
70.ПОСОХ - символ духовної влади і святительства.
71. ПОЯС - почесна геральдична фігура у вигляді смуги шириною в 2/7 ширини щита, що проходить горизонтально посередині щита.
72. ПРЯМИЙ ХРЕСТ - почесна геральдична фігура, утворена двома смугами шириною 2/7 ширини щита, що виходять з середини протилежних кромок щита.
73. ПУРПУРНИЙ КОЛІР -. Символ гідності, благочестя, помірності, щедрості і верховного панування Зображується діагональними лініями зліва направо.
74. ПЧЕЛА - символ працьовитості та невтомності.
75. розділених вилоподібно - поділ щита трьома лініями, що виходять з верхніх кутів і середини нижньої кромки щита і сходяться в центрі щита.
76. розділених ГОНТОВІДНО - поділ щита на прямокутники чотирма вертикальними і трьома горизонтальними лініями.
77. розділених четверочастний - поділ щита на чотири частини лініями, що виходять з середини протилежних кромок щита.
78. Райські птахи (ГАМАЮН) -... Міфічний птах щастя Символізує також мир, багатство, благополуччя, велич На Русі вважалася і речей птахом Пов'язана з дивовижними переказами і легендами, що йдуть в глибоку старовину Сходу.
79. Розсічення - поділ щита навпіл вертикальною лінією.
80. СВІЧА - символ безкорисливого служіння справі, творення і звільнення У християнстві вогонь свічки - .. Символ Христа згаслу свічка - символ смерті.
81. СУВІЙ - символ ученості, відносини до великої науки.
82. РУКА З МЕЧЕМ - символ вірності військовому обов'язку.
83. СЕНЬ -. Фігура шатрообразной форми або у вигляді балдахіна, зображувана в гербі поверх мантії Зображується золотим кольором, оторачивались бахромою і вінчається короною.
84. СРІБЛО -. Геральдичний метал, зображуваний білим кольором Символ віри, чистоти, щирості, щиросердності, благородства, відвертості і невинності.
85. скіпетр -. Фігура у вигляді жезла з наконечником зверху Символізуючи вищу владу монарха, зображувався в гербах столиць і міст постійного перебування царюючих осіб.
86. скошеної -. Розподіл щита діагональною лінією, що проходить з верхнього кута щита в нижній Залежно від напрямку та кількості діагональних ліній щит може бути скошений зліва, справа або четверочастний.
87. СОБАКА - символ вірності, відданості, пильності і слухняності Рідко -. Символ лікування (зализує рани).
88. СОВА - символ мудрості, кмітливості і моторності.
89. СОКІЛ - символ хоробрості, розуму і краси.
90. СОНЦЕ - символ істини, провидіння, багатства і достатку.
91. СТОВП - почесна геральдична фігура у вигляді вертикальної смуги шириною 2/7 ширини щита, що проходить посередині щита.
92. стропи - почесна геральдична фігура, утворена двома смугами шириною 2/7 ширини щита, що виходять з нижніх кутів щита і з'єднуються у середини верхньої кромки щита.
93. ФАКЕЛ -. Символ правди, прагнення до знань, духовного горіння і бажання творити, готовності до самопожертви Факел, схилений до землі - символ смерті.
94. ФЕНІКС -. Міфічний птах, відроджується з вогню і попелу Символ відродження та безсмертя.
95. ЧВЕРТЬ - почесна геральдична фігура у вигляді прямокутника, утвореного двома лініями, що виходять з середини двох прилеглих сторін щита.
96. ЧОРНИЙ КОЛІР -. Символ освіченості, скромності, обережності, сталості в випробуваннях, скорботи і печалі Зображується пересічними вертикальними і горизонтальними лініями.
97. ШОЛОМ - символ приналежності до титулованого роду В гербах застосовувалися шоломи самої різної форми для вказівки титулу власника герба: княжий, графський, дворянський і багато інших Як прикраса застосовувався і древній російський шолом.
98. ЩИТ - геометрична фігура, на якій містяться гербові фігури У російській геральдиці прийнято так званий французький щит - чотирикутної форми із закругленими нижніми кутами, із загостренням в середній частині нижньої кромки щита, із співвідношенням ширини до висоти, рівної 7: 8 Серед інших форм щита виділяються трикутний (варязький), круглий (англійська), овальний (італійський), фігурний (німецька), плоский зверху і закруглений внизу (іспанська) та багато інших.
99. щитотримачами -... Фігури, зображені по сторонах щита і як би підтримують його Ними можуть бути зображення людини, святих, тварин, а також фантастичних істот Щитотримачі зображуються натуральними квітами Вони можуть повторювати фігури, поміщені в щиті, або мати якесь відношення до власника - наприклад, можуть зображати підлеглих гербовладельца, його покровителів, національність власника герба та інше.
100. ЯЙЦЕ - символ початку всього живого, надії і нового життя.

Україна

Друзі сайту
Cognitio SVM Сайт i.ua
Вивчаємо інформатику
Сайт PRZ bigmir)net TOP 100 Lohovo ТАУ

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Погода
Переяслав-Хмельницкий
Погода в Киеве


Мій банер
SVM Videc


Пошук

 
Video Information Documentation E-Commerce SvM © 2024